Invertorová svářečka RED TECHNIC RTSI0110
Kód: PM-RTSI0110Detailní popis produktu
TECHNICKÉ ÚDAJE
- Metoda svařování: MMA
- Napájení: 230 V / 50 Hz
- Příkon: 12 kVA
- Rozsah svařovacího proudu: 20 - 330 [A]
- Svařovací proud při 100 % cyklu: 255 A
- Jmenovitý cyklus práce: 60 %
- Průměr elektrody: 1,6 - 4 mm
- Třída izolace: F
- Stupeň ochrany: IP21S
- Délka napájecího kabelu: 168 cm
- Hmotnost zařízení: 2,1 kg
OBSAH BALENÍ
- Svářečka: RED TECHNIC
- Páska
- Svorník
- Svařovací kabel
- Svářecí maska
- Kladivo s kartáčem
- Původní balení
- Návod k obsluze v polštině
HOT START
Chvílové zvýšení svařovacího proudu usnadňuje zapálení oblouku a brání přilepení elektrody na svařovaný materiál.
ANTI STICK
Funkce, která minimalizuje napětí a proud při zkratu, což umožňuje snadné odtržení elektrody.
ARC FORCE
Automatická regulace stabilizující oblouk umožňuje svařování s různou hloubkou prohloubení podle aktuálních potřeb.
VRD (Zařízení na snížení napětí)
Bezpečnost na prvním místě! Systém snížení napětí vypíná napájení po skončení svařování a zajišťuje bezpečnou úroveň napětí na elektrodě, což zvyšuje bezpečnost při práci. Svařovací proud 20-315A: široký rozsah proudu dovoluje použití elektrod o průměru od 1,6 mm do 4 mm.
Pokročilý tranzistor IGBT
Spojuje výhody snadné regulace a vysokého napětí průrazu spolu s rychlým přepínáním.
Kompaktní a lehká konstrukce
Hmotnost pouhých 2,1 kg činí tuto svářečku extrémně praktickou.
Čitelný LCD displej
Aktuální svařovací proud je přehledně zobrazen na displeji – snadné nastavení parametrů.
VŠESTRANNOST A KVALITA
Model RTSI0110 je inverzní svářečka s konstrukcí založenou na účinných tranzistorech IGBT. Je vybavena čitelným LCD displejem, který zobrazuje aktuální svařovací proud, nastavitelný pomocí tlačítek. Dále je tato svářečka opatřena ventilátorem pro chlazení elektronických obvodů a teplotním senzorem, který chrání zařízení před přehřátím.
VLASTNOSTI ZAŘÍZENÍ
Vestavěné automatické funkce usnadňující práci:
HOT START: Tato funkce umožňuje okamžité zvýšení svařovacího proudu nad hodnotu nastavenou svářečem, a to při zapálení oblouku, čímž se zabrání přilepení elektrody na materiál. Ulehčuje to proces zapalování elektrody.
ANTI STICK: Tato funkce odpojuje nebo minimalizuje napětí a svařovací proud v případě zkratu elektrody s materiálem, čímž usnadňuje odtržení elektrody.
ARC FORCE: Tato funkce stabilizuje oblouk bez ohledu na jeho délku. Přizpůsobováním hodnoty funkce lze dosáhnout měkčího a mělčího oblouku, nebo naopak hlubšího prohloubení pro svařování krátkým obloukem. Při maximální hodnotě pro funkci ARC FORCE je možné elektrodu "vtlačit" do bazénu roztaveného kovu a proříznout materiál.
VRD: Tento systém snížení napětí vypíná napájení během několika milisekund po ukončení svařování, což zajišťuje bezpečnou úroveň napětí na elektrodě. Když zařízení nepracuje, VRD automaticky snižuje napětí sekundárního okruhu mezi svařovacími koncovkami z 105 V na 14-24 V během několika milisekund.
KOMPAKTNÍ KONSTRUKCE
Zařízení sváří proudem v rozsahu 20 do 330A, což umožňuje svařování elektrod o průměru 1,6 mm až 4 mm.
Tranzistor IGBT kombinuje výhody dvou typů tranzistorů - snadnost ovládání tranzistorů pole a výkonnost bipolárních tranzistorů s vysokým napětím.
Svařování s elektrodou o průměru 1,6 mm je možné při použití časového jističe třídy C 16A, zatímco práce při maximálním proudu 330A vyžaduje ochranu minimálně 20A.
MOBILNOST ZAŘÍZENÍ
Hmotnost svářečky pouhých 2,1 kg ji činí velmi praktickou pro manipulaci.
Díky použití velkého ventilátoru v kompaktní skříni svářečky se zvýšil průtok vzduchu, což přispělo ke snížení teploty tranzistorů.
Účinnost zařízení dosahuje až 60 %.
Páska výrazně usnadňuje práci se svářečkou, čímž zvyšuje její praktičnost.
Svařování metodou MMA
Sváření obloukem s obalenou elektrodou je také známé jako metoda MMA (Manuální obloukové svařování) a je to jedna z nejstarších a nejpopulárnějších metod obloukového svařování.
V metodě MMA se používá obalená elektroda, která se skládá z kovového jádra pokrytého stlačeným obalem. Mezi koncem elektrody a svařovaným materiálem se vytváří elektrický oblouk. Zapálení oblouku se provádí kontaktně, kdy se konec elektrody dotkne svařovaného materiálu. Elektroda se tavením přenáší kapky roztaveného kovu do tekutého jezírka svařovaného kovu, které po zchlazení vytváří svár. Svářeč přiblíží elektrody k svařovanému předmětu tak, aby udržel oblouk o stálé délce, zatímco posunuje tavený konec podél svářecí linie. Tavený obal elektrody uvolňuje plyny, které chrání tekutý kov před vnějšími vlivy a vytváří na povrchu jezírka strusku, která chrání tuhnoucí kov sváru. Po odtažení elektrody od svařovaného předmětu elektrický oblouk ustane a svařovací proces se přeruší. Po dokončení švu je nutné mechanicky odstranit strusku.
Základní rozdíl oproti jiným metodám svařování spočívá v tom, že v metodě MMA se elektroda zkracuje. V metodě TIG a MIG/MAG zůstává délka elektrody konstantní a vzdálenost mezi držadlem a svařovaným materiálem se nemění. V metodě MMA musí svářeč neustále posouvat držadlo elektrody směrem k svařovanému dílu, aby se udržela stálá vzdálenost mezi elektrodou a svařovacím jezírkem, což znamená, že dovednosti svářeče hrají zásadní roli.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.